OBSC Spring 2019 Recreational Practice Schedules

Total Teams 61
Total Boys Teams 31
Total Coed Teams 5
Total Girls Teams 25
U5 Boys 4 Practice Fields
Coach Practice Day Time Field Uniform Color Field 3, A-F U5 & U6
Brian Choyka Tuesday 5:30 – 6:30 Field 3A Field 2 & 9 – A,B,C U8
Chad Sears Tuesday 5:30 – 6:30 Field 3B Field 2 & 9 – A,B,C U10
Chris Rennebek Monday 5:30 – 6:30 Field 3A Field 8 or 10A, 10B U12
Dan Scaber Thursday 5:30 – 6:30 Field 3B Field 1 – A, B Coed
U6 Boys 8
Coach Practice Day Time Field Uniform Color League Coordinators
David Vandervoort Monday 3E Boys
Andrew Hardesty Tuesday 6:30 – 7:30 3A Mike Olivari U5
Jeff Caputo Tuesday 3B Mike Olivari U6
Chris Butera Tuesday 3E Lauren Adams U8
Jeff Lucas Wednesday 3B Joe Thistle U10
Deemer Wednesday 3C Paul Viscomi U12
dePaula Wednesday 3D Lewis Strasnik U15
McFarland Wednesday 3E
Girls
U8 Boys 6 Rob Bowling U5
Coach Practice Day Time Field Uniform Color Rob Bowling U6
Rigo Vega Monday 5:30 – 6:30 Field 2B Paul Viscomi U8
Lauren Adams Tuesday 5:30 – 6:30 Field 2C Jason Arnold U10
Christian Grady Wednesday 5:30 – 6:30 Field 2A Tate Singler U12
Maegann Ferro Thursday 5:30 – 6:30 Field 2B Lewis Strasnik U15
Neal Allen Thursday 6:00 – 7:00 Field 2C
Brandon Arana Friday 5:30 – 6:30 Field 2A
U10 Boys 8
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Harrell Monday 5:30 – 6:30 9B Royal Blue
dePaula Tuesday 5:30 – 6:30 9B
Louizes Tuesday 5:30 – 6:30 9B
Cardona Tuesday 5:30 – 6:30 Field 9C
Wilson Wednesday 5:30 – 6:30 Field 9A
Lopez Alyunis Wednesday 5:30 – 6:30 Field 9A
Sanders Thursday 5:30 – 6:30 Field 9C
Rider Thursday 5:30 – 6:30 Field 9B
U12 Boys 5
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Bom Conselho Tuesday 5:30 – 6:30 10A
O’Reiily Tuesday 5:30 – 6:30 10A
Sears Wednesday 5:30 – 6:30 10B
Jones Thursday 5:30 – 6:30 10B
Fletcher Thursday 5:30 – 6:30 10B
U5 Girls 4
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Derek Taylor Tuesday 5:30-6:30 3C
Colin McCorkle Tuesday 3D
Addison Thistle Wednesday 6:30 – 7:30 3A
Hrislov Lambert Friday 3A
U6 Girls 4
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Dan Bennett Tuesday 3F
Karissa Pascoe Wednesday 6:30 – 7:30 3A
Stephanie Brown Thursday 3C
Whaley/Coar Friday 3B
U8 Girls 6
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Viscomi Tuesday 5:30 – 6:30 Field 2A
Goebel Tuesday 5:30 – 6:30 Field 2A
Cochran Monday 5:30 – 6:30 Field 2C
Wilson Tuesday 5:30 – 6:30 Field 2B
McVinny Wednesday 5:30 – 6:30 Field 2B
Stafford Thursday 5:30 – 6:30 Field 2A
U10 Girls 7
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Valerie Anderson Monday 5:30 – 6:30 9C
Diego Torres Tuesday 5:30 – 6:30 9A
Pino/McFarland Wednesday 5:30 – 6:30 Field 9C
Christine Goebel Wednesday 5:30 – 6:30 Field 9B
Gretchen LeCompte Wednesday 5:30 – 6:30 Field 9B
Hodges/Eastlake Thursday 5:30 – 6:30 Field 9A
Jason Arnold Friday 5:30 -6:30 Field 9A
U12 Girls 4
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Tate Singler Thursday 5:30 – 6:30 Field 10A
Mark White Thursday 5:30 – 6:30 Field 10A
Will Wilson Wednesday 5:30 – 6:30 Field 10A
Ashtyn Pascoe Wednesday 5:30 – 6:30 Field 10A
U15 Coed 5
Coach Practice Day Time Field Uniform Color
Poole Tuesday Field 1A
Jones Tuesday Field 1B
Strasnick Wednesday Field 1A
Nave Wednesday Field 1B
Fletcher Thursday Field 1A